stoper K@zi - czas i przemijanie...

Wpis

wtorek, 06 listopada 2012

Woda - lekarstwem .

 Są na to dowody , że najpotężniejszym lekiem jest woda . Zwłaszcza ta zawierajaca potrzebne dla zdrowia minerały . Są lecznicze wody bardzo zimne ale też i bardzo ciepłe . Działanie lecznicze każdej wody jest sprecyzowane i określone przez chemików i lekarzy  .

A taki wpis w tym blogu już był , przypominam zatem : 

Takie źrodła jak Forli we WŁoszech , Saint Moritz w Szwajcarii czy Saint Seuveur i Grisy we Francji odwiedzane były już przez kuracjuszy epoki neolitu i brązu . Tak , tak - są na to dowody , że najpotężniejszym lekiem jest woda . Woda leczyła w dawnych kąpieliskach zarówno jak i we współczesnych .

Woda jest symbolem chaosu , niestałości , zmienności ale także uzdrowienia ,oczyszczenia , chrztu , prawdy , mądrości , dobra i zła , wreszcie...magii . W biblii nad wodami Chaosu unosił się duch boży (Gen.1,2)Zarodki wszystkiego są mokre , a pokarm soczysty .Woda zawiera nieskończoność możliwości : przyjmuje kształt każdego naczynia stad jej niestałość .

Obmywanie wodą ma znaczenie rytualne i kultowe w różnych kulturach i wierzeniach a także wyraża egzorcyzmy . Woda w mitach i baśniach wielu narodów ma znaczenie życiodajne ( "żywa woda" , której strzegą smoki ) .BIBLIA JEST HYMNEM NA CZEŚĆ WODY . Do deszczu i do rosy porównywany jest Bóg .
Jedynie woda jest potrzebna wszystkim i wszędzie .Woda życiodajna substancja - bezbarwna, bezwonna, pozbawiona smaku i kalorii jest niezbędna do życia wszystkim organizmom na ziemi. Bez niej nie przetrwałby żaden człowiek, żadne zwierzę, żadna roślina. Nie można jej niczym zastąpić .

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
2009sara46
Czas publikacji:
wtorek, 06 listopada 2012 17:07

Trackback