CZAS

wtorek, 13 czerwca 2017
wtorek, 06 września 2016

POMIEŚCIŁAM W "STOPERZE". COŚ JESZCZE TU DODAM.

17:50, 2009sara46 , CZAS
Link Komentarze (1) »
piątek, 29 stycznia 2016

..."Mówiąc o czasie nie myślę o tym , aby w nas dojrzewał profesor , lekarz , inżynier , teolog , ksiądz , ale żeby dojrzewał bliski , serdeczny , kochający człowiek , przyjmujący z radością zarówno łaskę łatwego jak i trudnego szczęścia . Bo jeśli będzie w nas rósł taki człowiek , urośnie w nas i Pan Jezus . Będzie więcej pokoju i radości na całym świecie . Trzeba zacząć od nowej czystej , nie zapisanej stronicy .

Potrzeba nam Ewangelii w życiu codziennym . Kto naprawdę kocha , jest mocniejszy od starości i od śmierci ,bo dotyka samego Boga i sięga poza czas .

JAN TWARDOWSKI .czwartek, 13 marca 2014

Największym problemem ludzi jest marnowanie czasu .

A czas nie pozwala aby go cofnąc , kupic , składowac , zwielokrotnic , zastąpic...tylko bez przerwy UPŁYWA .

Zarządzanie czasem to planowe i systematyczne wykonywanie zadań zmierzające do osiągnięcia celów .

Więcej : Narzędzia służące planowaniu czasu

czwartek, 06 marca 2014

Foto pozyskane z internetu .

poniedziałek, 03 marca 2014

Źródło : www.publio. pl/Filozofia czasu ROMANA INGARDENA wobec sporów o zmiennośc świata .

..."Większość rozważań Ingardena to analizy pojęciowe, wyłaniają się
z nich trzy możliwe kierunki badań:
1) czy analizowane pojęcia są niesprzeczne – ontologia (w odmianach
– egzystencjalna, formalna, materialna);
2) czy odpowiadają innym pojęciom i układom pojęć w dziejach myśli
filozoficznej i naukowej (w kontekście czasu – zwłaszcza fizycznej)
– badania porównawczo-historyczne;
3) czy są prawdziwe, odpowiadają ewentualnie istniejącej rzeczywistości
– badania metafizyczne.
W niniejszej pracy, w warstwie historycznej, zajmuję się głównie punktem
1; w warstwie komparatystycznej rozwijam punkt 2, w warstwie systematyczno-
oceniającej staram się zająć także punktem 3. W tej ostatniej
warstwie okaże się, że punkt zbieżności filozoficznych rozważań nad czasem
Ingardena leży poza ontologią – w metafizyce."...

czwartek, 17 października 2013
środa, 16 października 2013

  

 Rynek - Banska Bystrzyca (Słowacja).


poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Istnieją książki , których już nigdy nie przeczytam ,

filmy , których nie obejrzę ,

miejsca , których nigdy nie zobaczę .

Dlaczego czas tak szybko płynie ...

sobota, 14 lipca 2012
niedziela, 24 czerwca 2012

Tadeusz Przypkowski (1905 - 1977) - gnomnik z Jędrzejowa .

 Zegar słoneczny autorstwa dr Tadeusza Przypkowskiego w Warszawie przed Pałacem Kultury ( w kształcie róży wiatrów , cień człowieka , który stanie w środku staje się wskazówką  ). fot z internetu .

-Tadeusz Przypkowski  - znany z dowcipu  , nie ukrywający w peerelu swego szlacheckiego pochodzenia , powszechnie lubiany , wielbiciel zegarów i kuchni .

 

Portret T. Przypkowskiego - Maja Berezowska /z internetu/. Jak możemy przeczytac jest to książka kucharska mająca 4 znanych autorów . Małżeństwo Tadeusz Przypkowski  i Stefania z Ossowskich Przypkowska oraz Magdalena Samozwaniec i Maja Berezowska . "Łyżka za cholewą a widelec na stole" .

  Dr Tadeusz Przypkowski ustanowił Order Pomiana .

sobota, 19 maja 2012

Wszystkim zaprzyjaźnionym ze "stoperem"  życzę : Niech Wam czas wolniej płynie .

wtorek, 26 lipca 2011

Przypomnijmy fragment artykułu z Gazety Wyborczej z 2005 r :

„Śląska policja zatrzymała Barbarę K., szarą eminencję branży węglowej . Powołując się na znajomość z posłanką SLD i wiceministrem gospodarki, próbowała wyłudzić 700 tys. zł z rządowej dotacji ... Śląska policja przesłuchała pracowników ministerstwa. Zeznali, że K. namawiała ich do przekazania pieniędzy z dotacji , powołując się na znajomości wśród polityków . Wymieniała Blidę, o której mówiła per "Basia", "Jacka", czyli wiceministra Piechotę , oraz posła SLD Andrzeja Szarawarskiego . ...Blida z kolei tłumaczy się , że pisała do Piechoty dla dobra rodzinnego miasta :  - Nie wiedziałam , że ktoś załatwia przy tej okazji swoje interesy . Co do oceny postępowania pani Barbary , proszę nie kazać mi oceniać kogoś , kogo znam od dłuższego czasu .”

(Gazeta Wyborcza, „Szkoda Alexis”, 10 luty 2005).

 

poniedziałek, 14 marca 2011

Obrazy Petera Bruegla ożywają na filmowym ekranie .

" Młyn i krzyż"-nowy film Lecha Majewskiego z międzynarodową gwiazdorską obsadą wchodzi na nasze ekrany 18 marca .

Dbałość o takie szczegóły , które trzeba na obrazie odkrywać dopiero przy użyciu lupy cechuje ten film . Nastrój obrazu "Droga na Kalwarię "przeniesiony na ekran . Tamten czas i przestrzeń .

wtorek, 15 lutego 2011

Obrazy dla bunga-bunga

Dodać należy 2 lata , ponieważ to mój wpis z maja 2009 Przypominam :

Łabędzi śpiew ...

SILVIO BERLUSCONI: ur.29.09.1936 r. MA WIĘC 73 LATA!

Od maja 2008 po raz trzeci (z przerwami) jest premierem Włoch.Najstarsza jego córka ( z pierwszego małżeństwa Maria Elwira) ma obecnie 43 lata ,a syn 41.Z drugiego małżeństwa ma trójkę dzieci.

Jest m.in. współautorem projektu 'MOSE" ratującego renesansową Wenecję.Za jego rządów przeprowadzono wiele reform .Ale jest to jeden z najbardziej obecnie kontrowersyjnych przywódców:ma za sobą wyrok sądowy za łapówkarstwo, karierę filmową/był producentem kilku filmów m.in."Pinokio"/ i karierę muzyczną /wydał płytę z balladami własnego autorstwa-nie śpiewał/.

A to następny mój wpis :

Około 300 zdjęć  z imprezy udało się powstrzymać prawnikom  przed opublikowaniem za 1,5 mln euro a przyszły milioner został "na lodzie".Fotografie wykonane zostały w słynącej ze skandali willi na Sardynii.Chyba słusznie się uważa , że zabawy urządzane były za pieniadze podatników.

Musimy wreszcie zdradzić , że willa jest własnością  73-letniego Silvio Berlusconiego i stanowi tło nowej , nie pierwszej już opery mydlanej. W roli pierwszoplanowej wystąpił Silvio B./73 lata/ w otoczeniu kilkunastu modelek toples. Drugą rolę pierwszoplanową grał Mirek Topolanek /jeszcze wówczas czeski premier- też toples , podobnie jak Silvio B-premier Włoch../.

Berlusconiego sądzić będą kobiety

"Famiglia Cristiana" o bunga-bunga

sobota, 12 lutego 2011

Zaprezentowano maskotki Euro 2012:

Zaprezentowano maskotki Euro 2012

Foto z internetu .

Tagi: zegar
16:58, 2009sara46 , CZAS
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 sierpnia 2010

..."zyskują na znaczeniu dobre czyny , dobre słowa i dobre myśli"...Niech będzie to dla nas myślą przewodnią w dniach , które nadchodzą . Pokażmy, że w zwykłe dni też działamy razem , myślimy wspólnie , wspólnie pragniemy wspólnego dobra, że potrafimy zjednoczyć się w dobrej sprawie . A taką sprawą najważniejszą jest NASZA PRZYSZŁOŚĆ . Nie tylko ta najbliższa ale i to , co rysuje się w dalszej perspektywie .

16:57, 2009sara46 , CZAS
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 sierpnia 2010

Dla poprawy nastroju i dla ochłody proponuję trochę wody:/o zrymowało mi się mimowolnie/. Woda życiodajna substancja - bezbarwna, bezwonna, pozbawiona smaku , zapachu , kalorii - jest niezbędna do życia wszystkim organizmom na ziemi .  Bez niej nie przetrwałby żaden człowiek , żadne zwierzę , żadna roślina .  Nie można jej niczym zastąpić .  Aby być zdrowym ,  każdy z przeszło pięciu miliardów ludzi musi codziennie przyjąć w posiłkach i napojach około dwóch i pół litra wody .  Gdyby jej nie było,  życie nie  istniałoby . Bez wody nie ma żywności , a bez żywności nie ma życia .

Takie źrodła jak Forli we WŁoszech , Saint Moritz w Szwajcarii czy Saint Seuveur i Grisy we Francji odwiedzane były już przez kuracjuszy epoki neolitu i brązu . Są na to dowody ,  że najpotężniejszym lekiem  jest woda . Zwłaszcza ta zawierajaca potrzebne dla zdrowia minerały .  Są lecznicze wody bardzo zimne ale też i bardzo ciepłe . Działanie lecznicze każdej wody  jest sprecyzowane i określone przez chemików i lekarzy  . Woda leczyła  w dawnych kąpieliskach zarówno jak i we współczesnych .

Woda jest symbolem chaosu , niestałości , zmienności ale także uzdrowienia , oczyszczenia , chrztu , prawdy , mądrości , dobra i zła , wreszcie...magii .

W biblii nad wodami Chaosu unosił się duch boży (Gen. 1,2 ) a sama Biblia jest hymnem na cześć wody . Do deszczu i rosy porównywany jest Bóg .

Woda zawiera nieskończoność możliwości : przyjmuje kształt każdego naczynia stad jej niestałość .

Obmywanie wodą ma znaczenie rytualne i kultowe w różnych kulturach i wierzeniach a także wyraża egzorcyzmy . Woda w mitach i baśniach wielu narodów ma znaczenie życiodajne ( "żywa woda" , której strzegą smoki ) .

A gdzie najlepiej wypoczywamy ? W lesie i nad wodą .


20:39, 2009sara46 , CZAS
Link Dodaj komentarz »
sobota, 03 lipca 2010

PRZEMIJA ?

Dali czas

SALWADOR DALI "CZAS"-reprod. http://www.salvador-dali.com.pl/

http://culture.pl/pl/tworca/leopold-staff

Leopold Staff "Chwila"

Że mija?

I cóż, że przemija?

Od tego chwila, by minęła.

Zaledwo moja, już niczyja,

Jak chmur znikome arcydzieła.

poniedziałek, 19 kwietnia 2010

NADSZEDŁ CZAS KŁAMSTW O II WOJNIE ŚWIATOWEJ ? Siedemdziesięcioletni biskup brytyjski - lefebrysta półtora roku temu skłamał w wywiadzie dla szwedzkiej telewizji poddając w wątpliwość , że w hitlerowskich obozach koncentracyjnych istniały komory gazowe . Powiedział też , że Żydów zginęło nie 6 mln lecz 200 - 300 tysięcy . Biskup Richard Williamson przez sąd w Ratyzbonie w Bawarii skazany za to został na grzywnę w wys. 10 tys. euro . W sądzie nawet się nie pokazał a jego adwokaci odwołują się bo uważają wyrok za krzywdzący . Taki wysoki duchowny może bezkarnie kłamać dalej ?W ogóle czy TAKIE kłamstwa wygłaszane oficjalnie mogą uchodzić bezkarnie ? A co na to Kościół ? Udaje , że nic się nie stało? Przecież sprawa od samego początku nagłaśniana jest przez media ! Jeżeli wolno biskupowi to wiernych już chyba nie będzie wcale ...Kto wierzy kłamcom?

WIĘCEJ ...

LEFEBRYŚCI :

PRYMAS IRLANDII MUSI USTĄPIĆ...

18:45, 2009sara46 , CZAS
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 kwietnia 2010

DZWON ZYGMUNTA ROZLEGA SIE W NAJWAŻN.CZASIE. Prezydent Lech Kaczyński , małżonka Maria i osoby towarzyszące , stewardesy , lotnicy-

nie żyją . WPROST  NIE DO UWIERZENIA .  STRATA NIEOPISANA . JAK PRZEŻYĆ TEN CZAS , TEN BÓL ?

O godz. 8 . 53 samolot tu 154 podczas lądowania uległ wypadkowi pod Smoleńskiem . Zahaczył o drzewa , w płomieniach zginęli ludzie z polskiej elity politycznej . Zginęło 88 pasażerów  i 8 członków załogi .

Bezpośrednią przyczyną wypadku najprawdopodobniej były fatalne waruki pogodowe : panowała gęsta mgła .

Odszedł mój Prezydent , odeszli inni ludzie godni najwyższego szacunku . Dlaczego BÓg zabiera Najlepszych ? To wielka Tajemnica ISTNIENIA I PRZEMIJANIA . Módlmy się za TYCH , którzy  tak szybko i niespodziewanie odeszli w inny wymiar .

wtorek, 30 marca 2010

W życiu nie powiedziałabym , że do tej fotografii pozują uczennice i że fotografką jest uczennica !

W SZKOLE MA BYĆ DYSCYPLINA ! KONIEC! KROPKA ! KTO ZACHOWUJE SIĘ NIEGODNIE - NIE  ZASŁUGUJE NA MIANO LICEALISTY !

Tagi: kobieta serce
11:44, 2009sara46 , CZAS
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 marca 2010

"CISZA - trzymaj w kieszeni tego asa ,

 

"Miłość w swej prostej i nieśmiałej mowie,
powie najwięcej, kiedy najmniej powie. "

William Szekspir

NAJCZĘŚCIEJ CISZA MA POZYTYWNE ZNACZENIE : koi , dodaje energii pozytywnej ,pomaga odpocząć , uspakaja ...

O ciszy PRZED BURZĄ bardzo poważnie :

..."Ludzie, którzy piszą historię, zbyt dużo uwagi poświęcają tzw. głośnym momentom, a za mało badają okres ciszy.

Jest to brak intuicji tak niezawodnej u każdej matki, kiedy usłyszy, że w pokoju jej dziecka raptem zrobiło się cicho. Matka wie, że ta cisza oznacza coś niedobrego. Ze jest to cisza, za którą cos się kryje. Biegnie interweniować, ponieważ czuje, że zło wisi w powietrzu. Tę samą funkcję spełnia cisza w historii i w polityce. Cisza jest sygnałem nieszczęścia i często - przestępstwa. Jest takim samym narzędziem politycznym jak szczęk oręża czy przemówienia na wiecu. Cisza jest potrzebna tyranom i okupantom, którzy dbają, aby ich dziełu towarzyszyło milczenie. Zwróćmy uwagę, jak pielęgnował ciszę każdy kolonializm. Z jaką dyskrecją pracowała Święta Inkwizycja. Jak bardzo unikał reklamy Leonidas Trujillo.----

Jakaż cisza emanuje z krajów przepełnionych więzień! O państwie Somozy - cisza, o państwie Duvaliera - cisza. Ile wysiłku poświęca każdy z tych dyktatorów, aby utrzymać  idealny stan ciszy, którą coraz to ktoś próbuje naruszyć! Ile ofiar z tego powodu i jakie koszta!

Cisza ma swoje prawa i wymagania.

Cisza wymaga, żeby obozy koncentracyjne budować w miejscach odludnych.

Cisza potrzebuje ogromnego aparatu policji. Potrzebuje armii donosicieli.

Cisza żąda, aby wrogowie ciszy znikali nagle i bez śladu.

Cisza chciałaby, żeby jej spokoju nie zakłócał żaden głos - skargi, protestu, oburzenia. Tam gdzie rozlegnie się taki głos, cisza uderza z całej siły i przywraca stan poprzedni - to znaczy stan ciszy.

Cisza ma zdolność rozprzestrzeniania się i dlatego używamy takich określeń, jak "wokół panowała cisza" albo "zaległa powszechna cisza".

Cisza ma również zdolność przybierania na wadze i dlatego mówimy o "ciężarze ciszy", tak jak mówimy o ciężarze ciał stałych lub płynnych"...

Stefan Kisielewski .

Jest też "grobowa cisza".

OTWÓRZ SIĘ NA CISZĘ

09:04, 2009sara46 , CZAS
Link Dodaj komentarz »
piątek, 12 marca 2010

NIE LĘKAJCIE SIĘ .../Jan Paweł II/

MOWA MIŁOŚCI - słyszymy ją wszędzie : z ust dziecka , od naszych najbliższych ,  przyjaciół , znajomych ,  kolegów z pracy , spotkanych przypadkowo dobrych ludzi , w kościele , w domu , na ulicy . Używają  mowy miłości księża , nauczyciele , lekarze , prawnicy , politycy , redaktorzy ...i inni , których tu nie zliczę .

MOWA NIENAWIŚCI ...

Dotyczy różnych sfer życia /nie tylko kochających inaczej i rasistów/. Mowy nienawiści  używają  nawet ci , którzy niejako powołani zostali do głoszenia miłości bliźniego i miłości Bożej . / Nazwiska ich znamy z doniesień prasowych i telewizyjnych /.

Mowy nienawiści używają politycy , publicyści  , autorzy książek biograficznych ...i inni , których tu nie zliczę ..

Źródło mowy nienawiści tkwi m. in. w nietolerancji .

BARDZO ŁATWO ODRÓŻNIĆ JEDNĄ MOWĘ OD DRUGIEJ .

Tagi: kobieta serce
19:10, 2009sara46 , CZAS
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 marca 2010

Kilkanaście lat temu wiosną , kiedy cała przyroda stroiła się w świeżutką zieleń i biel leżałam w szpitalu położonym na wzgórzu , w lesie , w przepięknej okolicy . Ciśnienie unormowano mi do przyzwoitego poziomu , tak , że często , gdy nie miałam akurat badań wychodziłam jak inni na pobliskie spacerki , rozkoszując się pięknem okolicy i cieplutkim wiosennym powiewem wietrzyka . W pokoju ze mną leżała  chora , nie pamietam na co kobieta , w wieku około siedemdziesięciu lat . Nocą często płakała , wzdychała . Mało wychodziła z pokoju .

Przyszła do mnie kiedy siedziałam na ławeczce przed szpitalem . - Jest pani mądrą kobietą - zaczęła ku mojemu wielkiemu zdziwieniu i dodała potęgując jeszcze moje odczucie :- Musi mi pani pomóc . - Ale nie wiem czy potrafię . Nie wiem też o co chodzi . -powiedziałam .

Tu zaczęła się opowieść impulsywna , przerywana chwilami milczenia , w której retrospekcje przeplatały się z opowieściami o dniu dzisiejszym , o jej obawach , o wątpliwościach i uczuciach . Siedziałam , milcząc zaciekawiona opowieścią o jej życiu . Urodziła się na Białorusi . Wychowana została w wierze prawosławnej . Losy rzuciły ją do Niemiec , gdzie na robotach poznała Polaka . Wzięli ślub , wrócili do Polski . Tu chodziła do polskiego kościoła katolickiego . Tak przywykła do tego kościoła , ze gdy dość wcześnie zmarł jej mąż , poszła do spowiedzi , do komunii św . Kiedy później zmarła jej siostra pojechała na jej pogrzeb uczestnicząc czynnie w cerkiewnych uroczystościach . Po powrocie znów chodziła do kościoła ale bała się chodzić do spowiedzi chociaż tego ogromnie pragnęła . Teraz nie wie co zrobić . Zawsze ciężko pracowała zarabiając na życie sprzątaniem i myśli , że chyba sobie uczciwym życiem zasłużyła na niebo . Nigdy nikogo nie prosiła o pomoc a teraz mnie prosi . Musiałam przeciąć ten węzeł gordyjski .

Rano poszłyśmy razem do szpitalnej kapliczki . Poszłam do spowiedzi a potem powiedziałam jej aby poszła i ona . Niech księdzu wszystko opowie tak jak opowiedziała mnie . Ksiądz zadecyduje co zrobić . Czekałam na nią . Spowiedź trwała długo ale gdy rozpromieniona odchodziła od konfesjonału jej szczęśliwy uśmiech powiedział mi wszystko . Była szczęśliwsza niż wiosna . A ja z nią .

 
1 , 2
Zakładki:
0. A TO JA K@ZIA :(teksty i foto).
00 GALERIA K@ZI
000 ANEGDOTY , FRASZKI, SATYRA-REMINISCENCJE .
0000.- ŚW. JAN PAWEŁ II
00000. LAUREAT NAGRODY NOBLA
000000 Publikowane tutaj utwory literackie i muzyczne , obrazy , rzeźby , grafika - mają na celu tylko promowanie dzieł . UWAGA: Oraz promowanie autorów przytoczonych utworów .
1.WISŁAWA SZYMBORSKA
2CZESŁAW MIŁOSZ
3.JAN TWARDOWSKI
4a.MARIA PAWLIKOWSKA JASNORZEWSKA
5. ANTOLOGIA :
6. WYPISY :
A FILM
A MUZYKA
A MUZYKA : NAJPIĘKNIEJSZE ARIE
AAAAPublikowane tutaj utwory , obrazy , grafika, utwory muzyczne mają na celu tylko propagowanie ich twórców .
GOTYK
KOBIETY PRZEZ DUŻE K
KOMPOZYTORZY
MALARZE I RZEŹBIARZE
MAŁE STOPERKI K@ZI:
OKROPNOŚCI II WOJNY ŚWIATOWEJ .
PAMIĘC , KTÓRA TRWA
POLECAM WPISY:
REŻYSERZY
RODZINA KOSSAKÓW
STOPERKI K@ZI:
TO ZDROWIE
UWAGA : Publikowane tutaj utwory literackie i muzyczne , obrazy , rzeźby , grafika - mają na celu tylko promowanie dzieł .
UWAGA: Oraz promowanie autorów przytoczonych utworów .
Wszelkie prawa zastrzeżone .
WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE!
ZAMKI I DWORY POLSKIE
ŹRÓDŁA :
ŻŻ STRONY